Registrace nového pacienta

Pokud máte zájem o registraci v naší ambulanci, můžete se objednat na vstupní prohlídku.

Nejprve prosím zkontrolujte, zda má Vaše pojišťovna s námi navázán smluvní vztah (v současné době VZP, OZP, ČPZP a VoZP).

Poté si již můžete snadno telefonicky nebo mailem sjednat termín, který Vám bude vyhovovat.

Co je obsahem vstupní prohlídky?

Obsahem vstupní prohlídky hrazené pojišťovnou, která je koncipována podle věku, je zejména podrobná osobní anamnéza včetně rodinné, pracovní a sociální, kontrola posledního očkování proti tetanu s případnou kontrolou hladiny protilátek v krvi nebo přeočkováním přímo v ambulanci. Dále lékař zhodnotí Vaše současné obtíže a bude se informovat o provedených předcházejících vyšetřeních (včetně preventivních) u jiných lékařů - s sebou proto přineste kopie nálezů, které máte k dispozici.

Při vstupní prohlídce provádíme orientační vyšetření moče testačním proužkem, celkové objektivní vyšetření lékařem včetně měření hmotnosti, krevního tlaku, pulsu a dalších vitálních známek, podle věku provedeme další vyšetření krve (například tuky v krvi), natočení a popis EKG a vyšetření směřující k prevenci nádorů – tato vyšetření provedeme přímo v ambulanci nebo Vám dáme doporučení na specializované pracoviště. Z dostupných informací provádíme celkové zhodnocení prohlídky se spočtením kardiovaskulárního rizika podle hodnocení SCORE a návrhu dalšího postupu, případně úprava životosprávy nebo medikace. V návaznosti na zjištěné zkušenosti probíhá edukace a návrh dalšího sledování.

Co s sebou na vstupní prohlídku:

  • dokumentaci od předešlého praktického lékaře (máte-li k dispozici, v opačném případě si ji vyžádáme)
  • ranní moč do vymyté nádoby (vyšetřujeme celkem 9 parametrů - například cukr, bílkovina, krev, žlučové barvivo, pH, nitrity, ketony, atd)
  • nálezy z předchozích vyšetření, které máte k dispozici
  • očkovací průkaz (máte-li k dispozici)
  • vyplněný formulář vstupní prohlídky – ke stažení (.doc)